gototopgototop

Domowe Sieci Komputerowe

 • niedziela, 19 listopada 2017 roku
 • Rejestracja
  *
  *
  *
  *
  *
  Pola oznaczone (*) są wymagane.
Jesteś tutaj: Home Wiersz poleceń CMD Komendy CMD

Domowe sieci komputerowe - komendy CMD

Net share

Udziały to zasoby udostępnione przez sieć w protokole SMB ( ang.Server Message Box ). Pod względem bezpieczeństwa protokół ten może stanowić lukę systemową dla potencjalnego włamywacza sieciowego.

Za pomocą polecenia net share wyświetlimy udziały bieżącego systemu operacyjnego.

System Windows XP tworzy po instalacji domyślne udziały takie jak ADMINS$ oraz C$. Nie stanowią one groźnej luki bezpieczeństwa dla systemu lecz często nie są one potrzebne i powinny być wyłączone.

Więcej…
 

Nslookup

Polecenie nslookup (ang. name server lookup) wyszukuje informacje, które odnoszą się do serwerów DNS włączając adres IP poszczególnych komputerów, nazwę domeny. Czyli prościej mówiąc zamienia nazwy domen na adresy IP i odwrotnie.

Więcej…
 

Ipconfig/all

Wpisz komendę: ipconfig/all a następnie wciśnij Enter na klawiaturze. Po chwili pojawi się informacja, zawierająca dane z adresem twojej karty sieciowej.

Więcej…
 

Tracert

Polecenie służące do badania trasy pakietów w sieci IP. Program tracert zawarty jest w systemach z rodziny Microsoft Windows. Jego działanie opiera się o protokół komunikacyjny  ICMP typu "Echo Request". Jeżeli taki komunikat osiągnie swoje przeznaczenie, to zawsze zostanie odesłana odpowiedź "Echo Reply".

Więcej…
 

Net config server

Za pomocą tego polecenia możemy wyświetlić  lub zmienić ustawienia naszego serwera. Polecenie to jest bardzo przydatne, aby sprawdzić kilka rzeczy.

Więcej…
 

Ping

Ping to program użyteczny do zweryfikowania poprawności instalacji protokołów TCP/IP.

Jego nazwa pochodzi od operacji wykonywanej przez echolokator (sonar) używany do lokalizowania i określenia odległości od podwodnych obiektów. Nazwa Ping oznacza Packet Internet Groper.

 

Więcej…
 

Social Networks

Najnowsze wpisy na Blogu

View more blog entries
123

Help desk

Masz problem, którego nie możesz rozwiązać? Wyślij mi zapytanie a postaram się odpisać tak szybko jak to tylko możliwe.