gototopgototop

Domowe Sieci Komputerowe

 • piątek, 20 października 2017 roku
 • Rejestracja
  *
  *
  *
  *
  *
  Pola oznaczone (*) są wymagane.
Jesteś tutaj: Home LG G Watch i pierwsze wrażenia z użytkowania - część 2

Najnowsze wpisy na Blogu

View more blog entries
123

HomysBlog

Blog o nowinkach ze świata Android, Ubuntu, Joomla a także ciekawe wpisy o sieciach komputerowych i wydarzeniach z targów komputerowych Cebit i Gamescom w Niemczech.

LG G Watch i pierwsze wrażenia z użytkowania - część 2

Dodane przez w w Android
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Komentarze

LG G Watch Android Wear

Tak jak obiecałem tak i jest część druga o moich pierwszych wrażeniach z użytkowania nowego zegarka LG G Watch z systemem Android Wear na pokładzie. W drugiej części przedstawię wam kilka według mnie najbardziej przydatnych aplikacji na platformę Android Wear, które rzeczywiście mogą przydać się w ciągu całego dnia pracy z zegarkiem. Zanim jednak przedstawię wam te aplikację chciałem na krótko jeszcze wrócić do samego zegarka LG G Watch.

PREZENTACJA NA NADGARSTKU, ŻYWOTNOŚĆ BATERII I CZUJNIK RUCHU

Jak już wcześniej wspomniałem sam zegarek pod względem wykonania prezentuję się naprawdę bardzo ładnie i estetycznie. Po założeniu go na swój nadgarstek, który nie należy do najszerszych, LG G Watch dalej dobrze się reprezentował i nie sprawiał wrażenia bycia "czymś" wielkim i wynaturzonym na ręce.

LG G Watch na moim nadgarstku

Jeżeli chodzi o czujnik ruchu, w który to zegarek został wyposażony, to polega on na aktywowaniu ekranu wyświetlacza po uniesieniu ręki do góry, tak jakbyśmy chcieli sprawdzić godzinę. Czyli sprawdzając godzinę na inteligentnym zegarku przy wyłączonym albo wygaszonym ekranie, wyświetlacz sam się aktywuje i podświetli tak żebyśmy mogli szybo odczytać godzinę. Funkcja ta jest stosunkowo dobrze zaimplementowana w systemie Android Wear, dzięki czemu wyświetlacz nie aktywuje się za każdym razem gdy machamy ręką na której mamy założony zegarek, a sam wyświetlacz po uniesieniu zegarka do pozycji sprawdzenia godziny nie aktywuję się natychmiastowo tylko z 2-3 sekundowym opóźnieniem.

Bateria to chyba jedna z największych bolączek teraźniejszych urządzeń mobilnych. Nie inaczej jest z LG G Watch, który został wyposażony w baterię Li-lon 400mAh. Zapomnijmy jednak o tym, że będziemy mogli korzystać z tego zegarka przez 3 dni na jednym ładowaniu. LG G Watch przy nazwijmy to normalnym wykorzystywaniu potrafi wytrzymać całą dobę czyli gwarantowane 24 godziny przez producenta a nawet parę godzin więcej. Wynik całkiem zadowalający, niemniej jednak chcąc cieszyć się zegarkiem przez cały kolejny dzień dobrze jest go wieczorem podłączyć pod stację ładującą. Samo ładowanie baterii trwa naprawdę krótko, bo w około godzinę zegarek będzie, w przypadku pełnego rozładowania, naładowany do pełna i gotowy do działania.

LG G Watch i jego bateria

KILKA PRZYDATNYCH APLIKACJI DLA ANDRIOD WEAR

Jak właściwie instaluje się aplikację na zegarku LG G Watch z Android Wear?

Na to pytanie postaram się wam teraz szybko i łatwo odpowiedzieć. Aplikację dla Android Wear instaluje się tak jak każdą inną poprzez aplikację Sklep Play. Należy tylko zwrócić uwagę czy w opisie danej aplikacji jest uwzględnione, że jest ona kompatybilna z systemem Android Wear. Zainstalowana aplikacja będzie widoczna na liście wszystkich innych naszych aplikacji w telefonie, gdzie będziemy mogli w niej zmieniać ustawienia oraz konfigurację.

Domyślnie Android Wear został wyposażony w takie aplikacje jak Kompas czy Fit. Aplikacji kompas chyba nie muszę nikomu przedstawiać i tłumaczyć działania, gdyż jest ona niczym innym jak po prostu cyfrowym kompasem z analogowym wyglądem. Bardziej skomplikowanie przedstawia się sytuacja jeżeli chodzi o aplikacje Fit, która to ma za zadanie zliczać nasze przebyte kroki, które zapisywane będą na bieżąco każdego dnia w tygodniu. Możemy w tej aplikacji ustawić sobie limit dzienny kroków, które chcemy przebyć danego dnia jako np. wyzwanie, a także ustawić kartę licznika kroków na ekranie startowym, tak żeby była cały czas widoczna.

 

Wear Mini Launcher

wear mini launcher

Na Androida znajdziemy w Sklepie Play kilka przydatnych i bogatych w funkcje Launcherów jak np. Nova, Apex czy GO Launcher. Android Wear też doczekał się swoich wersji do których należy między innymi Launcher Wear mini Launcher. Jest on dla Zegarka LG G Watch dużym ułatwieniem do szybkiego uruchamiania zainstalowanych aplikacji. Wystarczy lewą górną krawędź ekranu (domyślne ustawienia) przeciągnąć w prawo a zobaczymy wszystkie zainstalowane aplikacje. Przeciągnij jeszcze raz lewą krawędź do prawej strony a dostaniesz się do centrum szybkiego zarządzania ustawieniami zegarka i telefonu wraz z informacjami o stanie naładowania baterii wyrażonego w procentach. Wygląd Wear mini Launcher możemy dostosować z poziomu ustawień w Aplikacji na telefonie.

 

Wear Internet Browser

wear internet browser

Dzięki tej aplikacji będziemy mogli przeglądać strony internetowe zupełnie tak jak na smartfonie. W wyszukiwaniu treści pomoże nam wirtualna klawiatura, w której dodatkowo możemy wprowadzać dane także głosowo. Aplikacja WIB udostępni nam nasze zakładki z domyślnej przeglądarki na telefonie a także pozwoli otworzyć linki lub strony bezpośrednio z telefonu na zegarku. Jeżeli nasz wzrok nas jeszcze nie zawodzi a stosunkowo mały wyświetlacz nie odstrasza od surfowania po internecie, to można śmiało tej aplikacji używać z dużym powodzeniem do przeglądania stron internetowych.

 

Wear Calc

wear calc

Prosty i łatwy w obsłudze kalkulator, który zawiera podstawowe funkcje takie jak: dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie, a także liczby po przecinku. Do szybkiego rachowania jak znalazł.

 

Android Wear Flashlight

android wear flashlight

Mini latarka, która zamieni wyświetlacz twojego zegarka całkowicie w biały kwadrat świecący maksymalną możliwą jasnością dla urządzenia. Przyda się w każdym ciemnym pomieszczeniu i zakamarku, gdzie nie ma dostępu do światła, świecy i zapałek. Niestety czekolady już nie oferuje.

 

Wear Camera Remote

wear remote camera

Co prawda LG G Watch nie jest wyposażony we własną kamerę, ale może przy pomocy właśnie tej aplikacji sterować kamerami (tylną i przednią) twojego telefonu. W aplikacji mamy możliwość ustawienia samowyzwalacza czyli czasu po którym telefon sam wykona zdjęcie oraz zmiany ustawień dla lampy błyskowej. Aplikacja ta może posłużyć nam także jak kamera do obserwowania co aktualnie dzieje się w pobliżu naszego telefonu. Przesyłany jednak obraz nie należy do najpłynniejszych i odzwierciedlany na zegarku jest nieco skokowy.

 


Absolwent WSiZ Copernicus we Wrocławiu ze specjalizacją sieci komputerowe-systemy operacyjne. Autor książki Ubuntu Oneiric Ocelot. Przesiądź się na system open source w wydawnictwie Helion. Bezgranicznie zafascynowany systemem Android oraz wszystkim tym z czym jest on związany. Wielbiciel gier komputerowych oraz oddany fan gry Diablo. W wolnym czasie uwielbia majsterkować w swoim samochodzie, zdobywać kolejne poziomy mistrzowskie w Diablo 3 i czytać książki oraz czasopisma informatyczne.blog comments powered by Disqus

Social Networks

Najnowsze wpisy na Blogu

View more blog entries
123

Help desk

Masz problem, którego nie możesz rozwiązać? Wyślij mi zapytanie a postaram się odpisać tak szybko jak to tylko możliwe.