gototopgototop

Domowe Sieci Komputerowe

 • niedziela, 19 listopada 2017 roku
 • Rejestracja
  *
  *
  *
  *
  *
  Pola oznaczone (*) są wymagane.
Jesteś tutaj: Home Android 4.2.2 dla Huawei Ascend G300

Najnowsze wpisy na Blogu

View more blog entries
123

HomysBlog

Blog o nowinkach ze świata Android, Ubuntu, Joomla a także ciekawe wpisy o sieciach komputerowych i wydarzeniach z targów komputerowych Cebit i Gamescom w Niemczech.

Android 4.2.2 dla Huawei Ascend G300

Dodane przez w w Android
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Komentarze

Już jest Android 4.2.2 dla Huawei G300

screenshot 2013-02-17-19-27-53Twórczość Dazzozo z forum Modaco.com cały czas mnie zaskakuje! Wczoraj dopiero co zrobiłem update na swoim Nexusie 7 do wersji Android 4.2.2 a tu już następnego dnia tą samą wersję mogłem zainstalować na swoim Huawei Ascend G300. Naprawdę jestem pod wrażeniem z twórczości programistycznej tego użytkownika. Osobiście ROM jest dla mnie bardzo stabilny. Wszystkie potrzebne mi rzeczy, których używam na telefonie działają bez żadnych zastrzeżeń. Puki co nie odnotowałem żadnych większych Bug'ów lub niedogodności podczas korzystania z telefonu na tym właśnie ROM'ie.

Jeżeli chcesz przetestować ten system na swoim fonie to nie pozostaje ci nic innego jak pobrać go i zainstalować z linka poniżej:


Android 4.2.2 Huawei Ascend G300 - cm-10.1-20130920-NIGHTLY-u8815.zip


Google Apps

PRZYGOTOWANIE INSTALACJI ROMU

ROM instalujemy poprzez CWM (ClockworkMod Recovery), który musimy wcześniej zainstalować w naszym telefonie. Zalecana wersja CWM do prawidłowej instalacji to recovery-clockwork-hybrid-6.0.2.7. Jak zainstalować CWM w Huawei G300 zobacz TUTAJ. Plik z ROM'em wcześniej oczywiście kopiujemy bez pośrednio na kartę SD wraz z plikiem Google apps (gapps).

Uwaga aby poprawnie zainstalować nowy system należy wyczyścić wcześniej pamięć za pomocą opcji wipe data/factory reset. Spowoduje to całkowite wyczyszczenie urządzenia ze wszystkich zawartych w nim danych i zainstalowanych aplikacji. Wykonaj wcześniej kopię zapasową swoich aplikacji i ich danych uniwersalnym programem np. Titanium Backup i zapisz w bezpiecznym miejscu na komputerze stacjonarnym.

INSTALACJA ROMU

Wyłączamy telefon i włączamy ponownie wciskając i trzymając przycisk Power (Zasilanie) i Volume up (przycisk podgłośnienia) na raz i tak trzymamy parę sekund aż telefon uruchomi się w trybie CWM. Sterownie po menu odbywa się za pomocą przycisków głośności a zatwierdzamy akcję przyciskiem zasilania.

 • Przechodzimy teraz do sekcji wipe data/factory reset i ją wybieramy.
 • Przechodzimy do wyboru opcji Yes i zatwierdzamy.
 • Wybieramy opcję wipe cache partition a następnie yes.
 • Wybieramy opcję advanced a następnie wipe dalvik cache
 • Wybieramy opcję install zip from sdcard i wybieramy wcześniej wgrany plik z ROM'em .zip
 • Tak samo instalujemy plik .zip dla Google apps.
 • Po wszystkim uruchamiamy telefon ponownie opcją reboot system now.
 • Pierwsze uruchamianie może trochę potrwać.

W ekranie powitalnym podczas pierwszego uruchomienia zostaniemy wstępnie poproszeni o skonfigurowanie naszego urządzenia o takie rzeczy jak np. połączenie z internetem poprzez WiFi oraz dodanie konta Google. Najlepiej jeśli od razu skonfigurujemy te opcje, gdyż później mogą pojawiać się problemy z pamięcią urządzenia oraz aplikacjami Google. Nowy system po pierwszym uruchomieniu będzie musiał także zaktualizować (robi to samodzielnie) aplikację Google Play do najnowszej wersji. Lubi to czasem chwilkę potrwać i do tego czasu proszę nie uruchamiać ponownie urządzenia i cierpliwie poczekać.

Masz jakieś pytania lub spostrzeżenia co do tego ROM'u? Podziel się swoimi uwagami pisząc komentarz. Na pewno nie pozostaniesz bez odpowiedzi.

Mariusz Kraus

 


Absolwent WSiZ Copernicus we Wrocławiu ze specjalizacją sieci komputerowe-systemy operacyjne. Autor książki Ubuntu Oneiric Ocelot. Przesiądź się na system open source w wydawnictwie Helion. Bezgranicznie zafascynowany systemem Android oraz wszystkim tym z czym jest on związany. Wielbiciel gier komputerowych oraz oddany fan gry Diablo. W wolnym czasie uwielbia majsterkować w swoim samochodzie, zdobywać kolejne poziomy mistrzowskie w Diablo 3 i czytać książki oraz czasopisma informatyczne.blog comments powered by Disqus

Social Networks

Najnowsze wpisy na Blogu

View more blog entries
123

Help desk

Masz problem, którego nie możesz rozwiązać? Wyślij mi zapytanie a postaram się odpisać tak szybko jak to tylko możliwe.