gototopgototop

Domowe Sieci Komputerowe

 • niedziela, 19 listopada 2017 roku
 • Rejestracja
  *
  *
  *
  *
  *
  Pola oznaczone (*) są wymagane.
Jesteś tutaj: Home [Sprawozdanie] Gamescom 2013 Kolonia i zespół Homysnetworks - część 2

Najnowsze wpisy na Blogu

View more blog entries
123

HomysBlog

Blog o nowinkach ze świata Android, Ubuntu, Joomla a także ciekawe wpisy o sieciach komputerowych i wydarzeniach z targów komputerowych Cebit i Gamescom w Niemczech.

[Sprawozdanie] Gamescom 2013 Kolonia i zespół Homysnetworks - część 2

Dodane przez w w Wydarzenia
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Komentarze

gamescom 2013 i homysnetworks

Jesteśmy już w halach dla zwiedzających

W zeszłym roku będąc na Gamescom 2012 wzięliśmy sobie za przykład zwiedzanie hal w kolejności od najmniejszego oznaczenia czyli numer 6 do 10. Hale 4 i 5 są przeznaczone tylko dla posiadaczy wejściówek z uprawnieniami handlowymi "trade visitors". Musieliśmy najpierw dostać się do korytarza głównego "holu" z którego można było wejść bezpośrednio na wszystkie hale. To nie było dość łatwe zadnie. Trzeba było naprawdę pchać się i upychać jak do metra w Japonii żeby dostać się do upragnionego celu.

Uwadze umknęła mi jedna bardzo istotna sprawa a mianowicie kolorowe opaski na rękę, które mówią każdemu o naszym wieku. Po co nam one? Potrzebne są one nam po to aby móc zagrać w gry, które ograniczone są wiekowo i tak np. z zieloną opaską nie zagramy w gry od 18 lat:). Opaski "wiekowe" dostaniemy w każdej z hal lub poza jej granicami na terenie targów w punktach oznaczonym Altersbändchen.

I tak w zależności od wieku otrzymamy następujące kolory opasek:

 • do 12 roku życia = brak opaski
 • od 12 lat = zielona
 • od 16 lat = niebieska
 • od 18 lat = czerwona

Chyba łatwo się jest już wam domyśleć w jakim wieku lub powyżej ilu lat ma zespół Homysnewtworks.

Hala 6

Uff... udało nam się szczęśliwie dobrnąć i przecisnąć przez masę młodzieńczego "mięsa" w głównym holu. Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy do hali numer 6 gdzie swoje stanowiska miały firmy Ubisoft, 2K, Microsoft XBox oraz EA (Ekectronic Arts). Każdemu stanowisku towarzyszyło show, w którym do zgarnięcia były darmowe rzeczy jak np.: koszuli i gry. Jedyne co było potrzebne aby zdobyć "darmochę" to trochę odwagi żeby wcisnąć się przed szalejący tłum pod barierkami sceny, długie ręce i minimum +6 do siły żeby wyszarpnąć zdobyte trofeum wspólnie z innym uczestnikiem. W niektórych przypadkach dochodziło do rękoczynów, gdzie dwie osoby wyszarpywały sobie wspólnie chwyconą grę:) lecz prowadzący sukcesywnie uspokajali uczestników więc do większych ekscesów nie dochodziło.

Ponieważ zdjęcia do końca nie są w stanie oddać magicznej atmosfery Gamescom, która panowała na targach, dlatego też nakręciliśmy specjalnie dla was kilka krótkich filmów. Mam nadzieję, że pomimo nie najlepszej jakości dźwięku wideo będzie to i tak dobra mała dawka klimatu Gamescom żeby móc poczuć się jakby się tam naprawdę było.

A tak w małym skrócie przedstawiało się stanowisko EA.

 

PANO 20130822 132306


Absolwent WSiZ Copernicus we Wrocławiu ze specjalizacją sieci komputerowe-systemy operacyjne. Autor książki Ubuntu Oneiric Ocelot. Przesiądź się na system open source w wydawnictwie Helion. Bezgranicznie zafascynowany systemem Android oraz wszystkim tym z czym jest on związany. Wielbiciel gier komputerowych oraz oddany fan gry Diablo. W wolnym czasie uwielbia majsterkować w swoim samochodzie, zdobywać kolejne poziomy mistrzowskie w Diablo 3 i czytać książki oraz czasopisma informatyczne.blog comments powered by Disqus

Social Networks

Najnowsze wpisy na Blogu

View more blog entries
123

Help desk

Masz problem, którego nie możesz rozwiązać? Wyślij mi zapytanie a postaram się odpisać tak szybko jak to tylko możliwe.