gototopgototop

Domowe Sieci Komputerowe

 • niedziela, 19 listopada 2017 roku
 • Rejestracja
  *
  *
  *
  *
  *
  Pola oznaczone (*) są wymagane.
Jesteś tutaj: Home [ROOT] Tablet Saphir SMT 7 3G

Najnowsze wpisy na Blogu

View more blog entries
123

HomysBlog

Blog o nowinkach ze świata Android, Ubuntu, Joomla a także ciekawe wpisy o sieciach komputerowych i wydarzeniach z targów komputerowych Cebit i Gamescom w Niemczech.

[ROOT] Tablet Saphir SMT 7 3G

Dodane przez w w Android
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Komentarze

tablet-pc-saphir-media-smt7-3g-RootTo co wyróżnia tablet Saphir SMT 7 3G na tle innych tabletów 7 calowych to bardzo bogata specyfikacja techniczna. Na jego pokładzie znajdziemy oprócz takich standardów jak WiFi czy czytnik kart microSD, także wbudowany moduł bluetooth, GPS, wejście mini HDMI a to co najlepsze nawet zintegrowany z nim moduł Huawei 3G do obsługi kart SIM (sieci komórkowych). Dzięki modułowi 3G możemy korzystać z tableta Saphir SMT 7 3G jak ze zwykłego telefonu komórkowego czyli np. możemy telefonować czy wysyłać SMS-y, a do tego dostęp do internetu wszędzie tam gdzie mamy zasięg komórkowy.

Osobiście za jedyną wadę tego urządzenia uznaję jego wyświetlacz, który pomimo wysokiej rozdzielczości nie radzi sobie z dokładnym i przejrzystym obrazem a także brak mu dobrego kontrastu gdzie szczególnie widać to przy szarych kolorach np. w aplikacji Google Play widoczny jest problem z odczytaniem szarej czcionki. Brak czujnika oświetlenia powoduje, że jasność wyświetlacza nie dostosowuje się do otoczenia, przez co musimy za każdym razem manualnie sterować jasnością ekranu aby dostosować go do własnych potrzeb.

Kompletną specyfikację techniczną tableta Saphir SMT 7 3G znajdziesz TUTAJ gdzie będziesz mógł go także zakupić bezpośrednio od producenta poprzez Online Shop.

Co prawda jest to mało popularny tablet i wątpię szczerze, że ktoś z moich czytelników będzie w jego posiadaniu, ponieważ jest on dostępny wyłącznie w Niemczech lub można go zakupić poprzez Ebay lub Amazon. Ale być może jeden z jego właścicieli będzie chciał go zrootować czyli nadać mu prawa Super Administratora, co z resztą robię osobiście z każdym nowym Androidkiem:) W tym celu właśnie napisałem instrukcję root-owania Saphir SMT 7 3G w systemie Windows.

Instrukcja - Root Saphir SMT 7 3G


Pobieramy program zds_setup_3.6.0.1015 i instalujemy go na naszym komputerze. Program co prawda jest w języku chińskim, ale nie przeszkodzi nam to wcale w poprawnym root-owaniu urządzenia.

Do poprawnego wykonania root-owania będą nam niezbędne właściwe sterowniki ADB dla naszego tableta. Udało mi się znaleźć właściwe, które działają z procesorem RK3066, w który wyposażony jest nasz tablet.

Sterowniki ADB dla Saphir SMT 7 3G

Program ZDS

  W przypadku nie działającego linka proszę o kontakt w komentarzu.

Na tablecie musimy jeszcze włączyć opcję Debugowanie USB w Opcjach programistycznych. Jeżeli nie widzisz zakładki Opcje programistyczne w ustawieniach to wejdź w zakładkę Informację o telefonie i kliknij ok. 7 razy Numer kompilacji. Dzięki temu nad zakładką Informację o telefonie powinna pojawić się teraz zakładka Opcje programistyczne.

Po podłączeniu urządzenia kablem micro USB z naszym komputerem system powinien wykryć nieznane urządzenie co będzie widoczne w Menadżerze urządzeń naszego systemu. Należy użyć sterowników i zainstalować je ręcznie, które znajdują się w katalogu RK3066 ADB usb_driver z pliku adb RK3066.zip.

Uruchamiamy program ZDS 3.6.0. Jeżeli w programie w pierwszym ekranie powitalnym wyświetli się nazwa naszego tableta wraz ze znaczkiem ptaszka to będzie to znaczyć, że nasz tablet został poprawnie zainstalowany i jest widoczny dla programu. Na zdjęciu poniżej widniej inna nazwa. Proszę się tym nie sugerować, gdyż w naszym wypadku powinno być Saphir SMT 7 3G.

saphir-3g-root

Przechodzimy do zakładki Root i klikamy cały czas zielony przycisk ??Root, aż ukarze się nam poniższe okno.

saphir-3g-root-ok

Odłączamy tablet od komputera i wykonujemy restart tableta wyłączając go i po chwili włączając ponownie. Programem Root Checker sprawdzamy czy nasz tablet posiada teraz prawa ROOT. Domyślnie program ZDS instaluje własną aplikacje Super User (ROOT) oraz parę innych, które będą się charakteryzować "krzakową" nazwą. Najlepiej jest te programy od razu odinstalować. Jeżeli chcemy skorzystać z innego klienta ROOT np. SuperSU lub Superuser musimy go zainstalować osobno przy użyciu aplikacji Sklepu Google Play. Należy później skasować domyślną aplikację ROOT od programu ZDS używając np. programu Root Explorer. Aplikacje systemowe w tym też aplikację klienta ROOT znajdziemy w ścieżce /system/app. Będąc już w tej lokalizacji włączamy opcję R/W i odnajdujemy domyślnie wgraną aplikację ROOT. niestety nie pamiętam jej nazwy ale na jej ikonie był znak hash #, więc sugeruję odnaleźć aplikacje w ten właśnie sposób a następnie ją skasować.

W razie jakichkolwiek problemów chętnie służę pomocą. Wystarczy umieścić pytanie w komentarzu.


Absolwent WSiZ Copernicus we Wrocławiu ze specjalizacją sieci komputerowe-systemy operacyjne. Autor książki Ubuntu Oneiric Ocelot. Przesiądź się na system open source w wydawnictwie Helion. Bezgranicznie zafascynowany systemem Android oraz wszystkim tym z czym jest on związany. Wielbiciel gier komputerowych oraz oddany fan gry Diablo. W wolnym czasie uwielbia majsterkować w swoim samochodzie, zdobywać kolejne poziomy mistrzowskie w Diablo 3 i czytać książki oraz czasopisma informatyczne.blog comments powered by Disqus

Social Networks

Najnowsze wpisy na Blogu

View more blog entries
123

Help desk

Masz problem, którego nie możesz rozwiązać? Wyślij mi zapytanie a postaram się odpisać tak szybko jak to tylko możliwe.