gototopgototop

Domowe Sieci Komputerowe

 • wtorek, 26 września 2017 roku
 • Rejestracja
  *
  *
  *
  *
  *
  Pola oznaczone (*) są wymagane.
Jesteś tutaj: Home Co nowego znajdziemy w Android KitKat 4.4 - Część 1

Najnowsze wpisy na Blogu

View more blog entries
123

HomysBlog

Blog o nowinkach ze świata Android, Ubuntu, Joomla a także ciekawe wpisy o sieciach komputerowych i wydarzeniach z targów komputerowych Cebit i Gamescom w Niemczech.

Co nowego znajdziemy w Android KitKat 4.4 - Część 1

Dodane przez w w Android
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Komentarze

Nowosci-w-Android-Kitkat-4-4Większość użytkowników urządzeń Nexus 4, 7 i 10 jest już z pewnością po procesie aktualizacji do najnowszej wersji systemu Android KitKat 4.4. Niektórzy czekali lub czekają na update drogą OTA (over the air) lub nagrali obraz systemu ręcznie przy użyciu mojego tutoriala:-). Czego tak naprawdę możemy spodziewać się po nowym systemie od Google Android 4.4 KitKat? Przede wszystkim znacznej poprawy szybkości działania samego systemu w tym trybu wielozadaniowego.

Teraz przełączanie się pomiędzy aktywnymi aplikacjami powinno być znacznie szybsze oraz płynniejsze. Nowy system KitKat 4.4 powinien być teraz mniej baterio i zasobożerny, dzięki czemu działanie systemu powinno trwać dłużej podczas używania urządzeń na w pełni naładowanej baterii.

Google Experience Launcher GEL - Google Home

Najnowszy launcher - Ekran domowy - udostępniony oficjalnie tylko dla urządzeń Nexus 5. W moim wcześniejszym wpisie zainstalujesz go także na innych urządzeniach jak np. Nexus 4 czy Nexus 7, które nie otrzymały GEL w najnowszej wersji systemu android KitKat 4.4.

Nowy Launcher GEL niesie ze sobą nowy pasek powiadomień a w nim jego przeźroczystość i nowy biały kolor ikon. Teraz po przesunięciu ekranu do prawej strony uaktywnimy aplikację Google NOW, a mając ustawiony język Angielski US w ustawieniach urządzenia i aplikacji Wyszukiwarka Google uruchomimy głosowe wyszukiwanie wypowiadając frazę "OK Google". Z mniej zauważalnych nowych elementów nowego launchera to nowa czcionka Roboto Condensed, która opisuje zainstalowane aplikacje lub jasny kolor tła folderu, który możemy utworzyć nakładając na siebie pojedynczo zainstalowane aplikacje. Większych możliwości modyfikacji Launchera GEL jak zwiększenie siatki pulpitu czy wszystkich zainstalowanych aplikacji tutaj niestety nie znajdziemy. Sam w sobie wygląda bardzo ładnie i działa super płynnie. Dla lubiących czystego Androida na pewno będzie w sam raz.

Google-NOWUstawienia GEL - Google Home

 

Ekran blokady

Ekran blokady otrzymał dodatkową ikonę szybkiego dostępu do aplikacji aparat w urządzeniach Nexus 4, Nexus 5, aby móc jeszcze szybciej zrobić zdjęcie wtedy kiedy jest to nam naprawdę potrzebne czyli kiedy musimy je naprawdę szybko zrobić.

Ekran blokady - Google Experience LauncherEkran blokady - Google Experience Launcher

Dodatkowo podczas słuchania muzyki, kiedy telefon przejdzie w stan uśpienia, czyli zgaśnie wyświetlacz i zaraz potem wybudzimy telefon to zobaczymy okładkę słuchanego aktualnie albumu muzycznego na pełnym ekranie blokady. większości osób te ulepszenie przypadło bardzo do gustu w tym również i mnie.

Pasek powiadomień - Status bar zawsze dostępny 

W najnowszej wersji Androida mamy dostęp do paska powiadomień - status  bar - niezależnie od rodzaju uruchomionej aplikacji. Teraz telefonując lub grając w swoją ulubioną grę masz możliwość przeciągając górną część ekranu w dół uaktywnić belkę paska powiadomień i zobaczyć aktywne powiadomienia. 

Pasek powiadomień - Android KitKat 4.4

Opcja drukuj

Teraz możemy drukować pliki bezpośrednio z naszego urządzenia za pomocą np. aplikacji Google Chrome lub Quickoffice do drukarki HP, która jest kompatybilna z funkcją Google Print, dysku Google drive lub innych urządzeń z systemem Android przypisanymi do naszego konta Google. 

Opcja Drukuj - Android KitKat 4.4Opcja Drukuj - Android KitKat 4.4

Dwa tryby wykonywania aplikacji. 

We wcześniejszych wersjach systemu android wszystkie aplikacje były uruchamianie przez Wirtualną maszynę Dalvik. Tym razem mamy możliwość zmiany wykonywania czasu aplikacji z Dalvik na ART. Nowy tryb wykonywania aplikacji ART jest eksperymentalną wersją i jest znacznie szybszy od jego poprzednika, ale niesie on także ze sobą spore wady którymi są niekompatybilność z innymi aplikacjami jak np. Titanium Backup czy WhatsApp. Podczas próby otwarcia wcześniej wymienionych aplikacji zostaniemy przywitani czarnym okienkiem zgłaszania raportu o problemie z uruchomieniem. Mówiąc jaśniej nie uruchomimy tych aplikacji w ogóle.

Czas wykonywania - Android KitKat 4.4

Integracja Hangouts z usługą  SMS/MMS

Nowa wersja Hangouts daje nam teraz możliwość integracji odbierania i wysyłania SMS/MMS. Po pierwszym uruchomieniu Hangouts będziemy mieli opcję wyboru tego programu jako domyślnego dla wysyłania i odbierania wiadomości SMS/MMS. Zawsze możemy zmienić ustawienia SMS w ustawieniach Hangouts wybierając:

Ustawienia-> SMS -> odznaczamy/zaznaczamy Włącz SMS-y

lub Ustawieniach urządzenia tylko z systemem 4.4 KitKat:

Ustawienia -> Więcej... -> Domyślna aplikacja do SMS-ów

Integracja SMS Hangouts

Dialer lub inaczej Telefon

To do czego tak naprawdę używamy swoich telefonów to telefonowanie i rozmowa z innymi osobami. Także i aplikacja telefonu doczekała się nie małej metamorfozy. Wszystkie ulubione kontakty a także ostatnia aktywność znajdują się teraz w górnej części aplikacji. Na samej jej górze znajdziemy pasek wyszukiwania, w którym możemy wpisać lub wymówić głosowo wyszukiwaną osobę w naszym spisie telefonów.

Nowy wygląd aplikacji Telefon - Android KitKat 4.4


Absolwent WSiZ Copernicus we Wrocławiu ze specjalizacją sieci komputerowe-systemy operacyjne. Autor książki Ubuntu Oneiric Ocelot. Przesiądź się na system open source w wydawnictwie Helion. Bezgranicznie zafascynowany systemem Android oraz wszystkim tym z czym jest on związany. Wielbiciel gier komputerowych oraz oddany fan gry Diablo. W wolnym czasie uwielbia majsterkować w swoim samochodzie, zdobywać kolejne poziomy mistrzowskie w Diablo 3 i czytać książki oraz czasopisma informatyczne.blog comments powered by Disqus

Social Networks

Najnowsze wpisy na Blogu

View more blog entries
123

Help desk

Masz problem, którego nie możesz rozwiązać? Wyślij mi zapytanie a postaram się odpisać tak szybko jak to tylko możliwe.