gototopgototop

Domowe Sieci Komputerowe

 • wtorek, 26 września 2017 roku
 • Rejestracja
  *
  *
  *
  *
  *
  Pola oznaczone (*) są wymagane.
Jesteś tutaj: Home Co nowego znajdziemy w Android KitKat 4.4 - Część 2

Najnowsze wpisy na Blogu

View more blog entries
123

HomysBlog

Blog o nowinkach ze świata Android, Ubuntu, Joomla a także ciekawe wpisy o sieciach komputerowych i wydarzeniach z targów komputerowych Cebit i Gamescom w Niemczech.

Co nowego znajdziemy w Android KitKat 4.4 - Część 2

Dodane przez w w Android
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Komentarze

Nowosci-w-Android-Kitkat-4-4Immersive Mode - czytanie, oglądanie i granie na pełnym ekranie

To nowy tryb widoku jakiego możemy doświadczyć np. podczas czytania książek w programie Książki Play. W tym trybie pasek powiadomień oraz pasek przycisków zostaną z chowane w trakcie korzystania z aplikacji. Aby przywrócić wszystkie paski nawigacyjne do widoku standardowego należy dotknąć raz ekran wyświetlacza lub przeciągnąć palcem górną lub dolną krawędź ekranu.

Android KitKat 4.4 - Immersive ModeAndroid 4.4 - Immersive Mode

Dotnij i zapłać - NFC

To nowa opcja, którą zobaczymy w ustawieniach urządzenia jeżeli nasze urządzenie wyposażone jest w moduł NFC. Niestety opcja ta jest nie dostępna w Polsce, ponieważ do jej działania wymagana jest aplikacja Google Wallet, która także nie działa w naszym kraju. Pozostaje nam tylko czekać aż Google wprowadzi możliwość używania tej funkcji w najbliższej przyszłości w Polsce.

Dotknij i zapłać - Android KitKat 4.4Android KitKat 4.4 - Dotknij i zapłać

Lepsze działanie Android Beam

Rzeczywiście muszę potwierdzić, że opcja zbliżeniowa Android Beam bezdotykowego przesyłania danych działa dużo znacznie lepiej na nowszym systemie KitKat 4.4. W poprzedniej wersji Jelly Bean 4.3 musiałem urządzenia zgodne ze standardem Android Beam dotykać a nie przybliżać ze sobą na różne sposoby i to jeszcze w jakimś dziwnym "działającym" punkcie, żeby opcja ta mogła poprawnie zadziałać. Teraz z odległość już kilku centymetrów mogę przesyłać zbliżeniowo zdjęcia, linki stron www czy linki do aplikacji w sklepie Google Play bez najmniejszych problemów i bez utraty łączności.

Android 4.4 - Android BeamAndroid Beam - Android KitKat 4.4

 

 


Absolwent WSiZ Copernicus we Wrocławiu ze specjalizacją sieci komputerowe-systemy operacyjne. Autor książki Ubuntu Oneiric Ocelot. Przesiądź się na system open source w wydawnictwie Helion. Bezgranicznie zafascynowany systemem Android oraz wszystkim tym z czym jest on związany. Wielbiciel gier komputerowych oraz oddany fan gry Diablo. W wolnym czasie uwielbia majsterkować w swoim samochodzie, zdobywać kolejne poziomy mistrzowskie w Diablo 3 i czytać książki oraz czasopisma informatyczne.blog comments powered by Disqus

Social Networks

Najnowsze wpisy na Blogu

View more blog entries
123

Help desk

Masz problem, którego nie możesz rozwiązać? Wyślij mi zapytanie a postaram się odpisać tak szybko jak to tylko możliwe.