gototopgototop

Domowe Sieci Komputerowe

 • piątek, 20 października 2017 roku
 • Rejestracja
  *
  *
  *
  *
  *
  Pola oznaczone (*) są wymagane.
Jesteś tutaj: Home UPS i listwy

Domowe sieci komputerowe - UPS i listwy

Zabezpieczenia przed przepięciami i utratą prądu

W czasie pracy na komputerze zdarzyć może się nagły zanik napięcia. Oczywiście zazwyczaj dzieje się tak podczas pracy nad bardzo ważnym dokumentem w dodatku niezapisanym. Nawet sekundowy spadek napięcia powoduje wyłączenie się komputera i utratę wszystkich niezapisanych informacji.

Innym problemem, które może wystąpić podczas pracy z urządzeniami podłączonymi do prądu jest zjawisko przepięcia. Zjawisko to polega na nagłym i krótkotrwałym skoku napięcia, które może spowodować uszkodzenie urządzeń podłączonych do sieci elektrycznej. Skoki te powodowane są przeważnie przez wadliwą instalacje elektryczną lub zewnętrzne problemy np. wyładowania atmosferyczne.

Aby uchronić nasz sprzęt komputerowy powinniśmy zaopatrzyć się w urządzenia, które zabezpieczą go przed przepięciami jak i przed sytuacja nagłego zaniku napięcia.

Jedną z przodujących firm oferującą urządzenia do rozwiązania problemu z przepięciami i zanikiem napięcia jest firma American Power Conversion (APC). W swojej ofercie posiada duży wybór urządzeń przeznaczonych dla przedsiębiorstw jak i rozwiązań domowych.

 

Zasilacz UPS

Zasilacz UPS chroni nasz komputer przed zanikiem napięcia w sieci elektrycznej. Jeżeli komputer został podłączony do zasilacza to pomimo zaniku napięcia będziemy mogli pracować na komputera aż do wyczerpania akumulatorów znajdujących się w zasilaczu. Dużą wygodą nowych zasilaczy jest

Więcej…
 

Listwa przeciwprzepięciowa

Za pomocą listwy przepięciowej chronimy wszystkie urządzenia, które są do niej bezpośrednio podłączone przed skokami napięcia. Istnieją również listwy do których możemy także podłączyć linię telefoniczną oraz kabel koncentryczny telewizji kablowej.

Więcej…
 

Social Networks

Najnowsze wpisy na Blogu

View more blog entries
123

Help desk

Masz problem, którego nie możesz rozwiązać? Wyślij mi zapytanie a postaram się odpisać tak szybko jak to tylko możliwe.