gototopgototop

Domowe Sieci Komputerowe

 • piątek, 20 października 2017 roku
 • Rejestracja
  *
  *
  *
  *
  *
  Pola oznaczone (*) są wymagane.
Jesteś tutaj: Home Łączenie komputerów

Domowe sieci komputerowe - łączenie komputerów

Co to jest sieć komputerowa?

bxp37733sSieć komputerowa (ang. Computer Network) to połączenie ze sobą co najmniej dwóch komputerów znajdujących się w jednym pokoju jak i olbrzymia sieć globalna jak Internet. Za pomocą połączenia możliwa jest wymiana informacji między hostami. Elementy, które składają się na sieć komputerową to m. in.: komputery, czyli hosty, okablowanie-urządzenia pasywne, karty sieciowe, router jako urządzenia aktywne. Szereg pożytecznych funkcji zyskujemy dzięki możliwości korzystania z sieci komputerowych. Pozwalają nam one przede wszystkim na komunikację ludzi na całym świecie. Dzięki sieci Internet możemy, zamówić zakupy z dostawą do domu oraz korzystać z zasobów firmowych będąc w domu. Wiele dziedzin naszego życia w większym lub mniejszym stopniu uzależniona jest lub będzie od sieci komputerowych.

Za pomocą zastosowania sieci komputerowych w medycynie możliwe stało się diagnozowanie bieżącego stanu zdrowia a bxp37731snawet operowanie pacjentów na odległość. Dzięki niej możliwe jest lepsze i wydajniejsze funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw jak np. telekomunikacja i energetyka.

Tak więc widzimy same zalety użytkowania sieci, lecz niestety ma ona też swoje wady do których należą przede wszystkim cyber przestępcy zwani hakerami. Dokonują oni różnego rodzaju włamania do systemów firmowych, banków czy komputerów domowych w celu wykradzenia poufnych, ważnych i cennych informacji za pomocą nowych coraz bardziej niebezpiecznych wirusów, trojanów czy też robaków komputerowych. Przestępstwa te z roku na rok rosną w bardzo szybkim tempie. Praca z siecią komputerową niesie ze sobą również niebezpieczeństwa jak uzależnienie od Internetu. Dzieci spędzające większość wolnego czasu w Internecie rzadziej wychodzą z domu oraz izolują się od swoich rówieśników.

 

 

 
ZOBACZ
 

 

Social Networks

Najnowsze wpisy na Blogu

View more blog entries
123

Help desk

Masz problem, którego nie możesz rozwiązać? Wyślij mi zapytanie a postaram się odpisać tak szybko jak to tylko możliwe.