gototopgototop

Domowe Sieci Komputerowe

 • piątek, 20 października 2017 roku
 • Rejestracja
  *
  *
  *
  *
  *
  Pola oznaczone (*) są wymagane.
Jesteś tutaj: Home HomysBlog Android [Recenzja] Pressy czyli wszechmogący przycisk dla Androida

HomysBlog

Blog o nowinkach ze świata Android, Ubuntu, Joomla a także ciekawe wpisy o sieciach komputerowych i wydarzeniach z targów komputerowych Cebit i Gamescom w Niemczech.

[Recenzja] Pressy czyli wszechmogący przycisk dla Androida

Dodane przez w w Android
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Komentarze

Pressy - wszytkomogący przycisk dla Androida

Pressy - The Almighty Android Button, czyli wszechmogący przycisk Androida to tak naprawdę mały gadżet dla naszych urządzeń z systemem Android. Jest on małym męskim wtykiem typu "jack", ze zintegrowanym klikalnym przyciskiem, który instaluje się w wejściu słuchawkowym naszego urządzenia. Jego zadaniem jest szybkie wykonywanie przypisanych akcji jak np. włączenie latarki czy uruchomienie aplikacji przy pomocy kliknięcia przycisku Pressy.

Całość projektu Pressy została z dużym powodzeniem sfinalizowana po przez Crowdfunding-ową stronę Kickstarter.com z nie małym budżetem 695,138$. Pierwsi użytkownicy, którzy wsparli projekt swoimi finansami (w tym także redakcja Homysnetworks) otrzymali swoje Pressy na początku Lipca tego roku. Co prawda planowo pierwsze Pressy miały zostać wysłane już w Marcu, lecz mały poślizg w fabryce w chinach przyczynił się do ich opóźnienia. Jest to rzecz bardzo normalna w tym właśnie przypadku i nie ma co liczyć na terminowość projektów kickstarterowych. Nasz Pressy został wysłany z Hong Kongu pod koniec czerwca i przez dziwny zbieg okoliczności (zmiana adresu) zaginął w drodze do redakcji. Na szczęście support od Pressy działa bardzo szybko oraz profesjonalnie i po kilku mailach i 2 tygodniach oczekiwania nasz Pressy dotarł szczęśliwie pod nasze drzwi.

 
Pudełko i wygląd Pressy
 

Pressy został zapakowany do transportu w szarą plastikowa kopertę nadaną z Hong Kongu, która swym wyglądem nie zdradzała swojej wartościowej zawartości. Po jej otwarciu moim oczom ukazał się mały  prostokątny papierowy kartonik, który skrywał w sobie nasze upragnione urządzenie oraz, w ramach przeprosin, (tak wnioskuję) koszulka z logiem Pressy w rozmiarze M (uff na szczęście pasowała).

Pressy opakowanie

Otarcie pudełka z Pressy sprowadzało się do pociągnięcia naciętego paska na jednym z brzegów z napisem "open here" (czyli otwórz tutaj). Po jego otwarciu i rozłożeniu wszystkich ścianek opakowania na boki mogłem wreszcie zacząć podziwiać samego Pressy a także towarzyszące mu grafiki w środku opakowania przedstawiające jego instalację w urządzeniu z systemem Android.

Pressy otwarcie opakowania

Pressy rozpakowanie

Pressy rozpakowanie pudełka

Sam przycisk Pressy prezentuje się nienagannie, a jego gumowy pokrowiec przypadł mi nawet bardzo do gustu. Dzięki dołączonemu kółkowi do obudowy możemy Pressy przypiąć do zestawu naszego pęku kluczy lub przy użyciu jego specjalnych uchwytów obudowy zaczepić do kabla naszych słuchawek. Przycisk Pressy został bardzo dobrze spasowany ze swoją obudową i wkładając go do niej możemy być pewni, że będzie on siedział tam pewnie, stabilnie i nie wypadnie nawet przy dużych wielokrotnych wstrząsach.

Pressy rozpakowanie

Pressy wszytkomogący przycisk - Android

Pressy - przycisk dla Androida

 
Instalacja Pressy
 

Sama instalacja przycisku Pressy sprowadza się do włożenia go do wtyku żeńskiego słuchawek naszego urządzenia. Następnie ściągamy aplikację Pressy ze Sklepu Google Play i aktywujemy ją po przez kod QR, który umieszczony jest w środku opakowania. Należy zwrócić uwagę, aby podczas jego montażu klikalny przycisk Pressy nie był wciśnięty. W przeciwnym wypadku aplikacja zarządzająca działaniem Pressy zwróci błąd i poprosi nas o ponowne włożenie przycisku do urządzenia.

 
Pressy w akcji
 

Po zainstalowaniu Pressy zarówna ze strony sprzętowej (urządzenie) jak i systemowej (aplikacja) mamy domyślnie przypisane trzy akcje przycisku dla krótkich kliknięć w aplikacji Pressy- The Almighty Button!- The Almighty Button!:

 • 1 krótkie kliknięcie włącza/wyłącza latarkę
 • 2 krótkie kliknięcia włączają/wyłączają kamerę
 • 3 krótkie kliknięcia zmienia głośność dźwięku

Maksymalna ilość kliknięć dla danej akcji to trzy kliknięcia, a liczba możliwych do przypisania kombinacji to 14. Możliwe jest przypisanie krótkich i długich kliknięć w jednej kombinacji. Aby móc korzystać z długich kliknięć należy je wcześniej aktywować w ustawieniach (Settings) aplikacji poprzez zaznaczenia opcji "Enable long presses". Następnie musimy wybrać aplikację Pressy jako domyślną dla długich kliknięć, która zazwyczaj jest w konflikcie z aplikacją Google Now (Wyszukiwarką Google).

Pressy - ustawiania - aktywacja długich kliknięćPressy - domyślne ustawiania kliknięć

Dodatkowo w ustawieniach możemy również zarządzać szybkością klikania przycisku pomiędzy: slow (wolno), normal (normalnie) i fast (szybko), czyli czas w jakim przycisk będzie nasłuchiwać kolejne kliknięcia dla przypisanej akcji. Dla mnie osobiście sprawdza się najlepiej szybkość slow, która to najdokładniej dopasowuje się do mojej szybkości (i tak nie wolnej) klikania.

Zarządzanie czyli dodawanie i usuwanie akcji jest naprawdę bardzo łatwe a tutorial, który ujrzymy wraz z pierwszym uruchomieniem aplikacji Pressy poprowadzi nas za rękę i wyjaśni prostotę obsługi programu. Do akcji kliknięć możemy przypisać np.:

 • uruchomienie każdej zainstalowanej aplikacji na urządzeniu
 • robienie szybkich zdjęć
 • włączanie/wyłączanie kamery
 • nagrywanie video/głosu
 • skróty do ustawień jak: wł/wył WiFi/Bluetooth
 • pauza lub następny utwór podczas słuchania muzyki
 • oraz wiele innych

Pressy - przypisanie aplikacji do akcji kliknięciaPressy - aplikacje przypisane do kliknięć

Na chwilę obecną Pressy działa tylko i wyłącznie na urządzeniach z systemem Android oraz wspiera następujące modele:

 • Wszystkie telefony i tablety Samsung
 • Nexus One/S/Galaxy Nexus/4/5
 • Nexus 7 (wersja 2013)
 • Nexus 10
 • Nexus One/S/Galaxy Nexus/4/5
 • HTC one S/X/M7/M8/Mini
 • Moto X*
 • OnePlus One
 • LG G2

Pressy na chwilę obecną nie działa na:

 • Sony Xperia Z1/Z2
 • Nexus 7 1st gen (2012)
 • LG G3

Pressy był przeze mnie testowany na Moto G 16 GB (wersja niemiecka) oraz Nexus 7 2013 WiFi 16 GB. Zdecydowanie lepiej sprawdza się na Nexusie, ze względu na zadowalającą szybkość reakcji na kliknięcia i uruchamianie akcji. Na chwilę obecną jedną z większych wad Pressy jest problemy z wykonaniem akcji przy dłużej wygaszonym wyświetlaczu. Przy każdej konfiguracji akcji jest jednak opcja "Active when screen is off" (aktywuj jeśli ekran jest wyłączony). Po mimo tego zarówno na jednym jak i drugim urządzeniu Pressy przestawał reagować na kliknięci kiedy wyświetlacz był dłużej niż 1 minutę wygaszony, przez co stawał się niestety bezużyteczny. Na włączonym wyświetlaczu wszystkie akcje kliknięć działały błyskawicznie.

Programiści aplikacji Pressy cały czas na bieżąco ją ulepszają w oparciu na zgłaszane błędy ze strony użytkowników i być może doczekam się jeszcze w pełni sprawnej wersji, która będzie działać nawet na wyłączonym wyświetlaczu.

 
Podsumowanie
 

Pressy za cenę 27 dolarów plus 5 dolarów za wysyłkę (w sumie około 100zł) wydaję się nie być aż tak strasznie drogim urządzeniem, który swoim działaniem oferuje całkiem sporo nowych możliwości urządzeniom z Androidem. Możliwości te jednak nie do końca działają poprawnie, które nie tyle co spowodowane są urządzeniem lecz samym działaniem aplikacji Pressy, która nie do końca wspiera go w swojej funkcjonalności. Niestety przyjdzie nam jeszcze poczekać na wsparcie do prawidłowego działania Pressy przy wygaszonym ekranie, być może uprawnienia super administratora załatwią sprawę, lecz wtedy będzie wymagany root na urządzeniu, a to wiązało by się, że aplikacja nie będzie działać każdemu nie zaawansowanemu użytkownikowi.

Na chwilę obecną każdy gadżetowiec może i powinien wyposażyć się w to małe urządzenie, które znakomicie funkcjonuje na aktywnym ekranie. Po dalsze jego prawidłowe działanie musimy uzbroić się w cierpliwość i wypatrywać w Sklepie Google Play aktualizacji. 

 
Gdzie kupić Pressy?
 

Pressy kupimy poprzez oficjalną stronę Pressy http://get.pressybutton.com/


Absolwent WSiZ Copernicus we Wrocławiu ze specjalizacją sieci komputerowe-systemy operacyjne. Autor książki Ubuntu Oneiric Ocelot. Przesiądź się na system open source w wydawnictwie Helion. Bezgranicznie zafascynowany systemem Android oraz wszystkim tym z czym jest on związany. Wielbiciel gier komputerowych oraz oddany fan gry Diablo. W wolnym czasie uwielbia majsterkować w swoim samochodzie, zdobywać kolejne poziomy mistrzowskie w Diablo 3 i czytać książki oraz czasopisma informatyczne.blog comments powered by Disqus

Social Networks

Najnowsze wpisy na Blogu

View more blog entries
123

Help desk

Masz problem, którego nie możesz rozwiązać? Wyślij mi zapytanie a postaram się odpisać tak szybko jak to tylko możliwe.